Please enter a search term:

 • Google Analytics

  Google Analytics

Alternatiivid Google Analyticsile

Alternatiivid Google Analyticsile

Tänapäeva digitaalses maailmas on veebiandmete kogumine ja analüüsimine muutunud veebilehe või veebiettevõtte edukuse hindamisel väga oluliseks. Google Analytics on selles valdkonnas pikka aega olnud tipptasemel, kuid privaatsusega seotud probleemid ja selle tööriista kasvav keerukus on pannud paljud kasutajad kaaluma alternatiive. Allpool võrdleme Google Analyticsit mitme alternatiiviga, et aidata teil leida teile sobiv variant.

Miks mitte Google Analytics?

On mitmeid põhjusi, miks võiksite otsida alternatiivi Google Analyticsile. Google teab meist, internetikasutajatest, palju ja kui te ei soovi, et teie veebisaidi külastatavuse statistika salvestatakse Google'i serverites, siis ei ole Google Analytics teie jaoks õige valik. Lisaks on teil Google Analyticsi puhul juurdepääs ainult töödeldud andmetele, töötlemata andmed ei ole kättesaadavad. Lõpuks võib Google Analyticsi pakutavate funktsioonide rohkus olla hirmutav. Kui otsite midagi lihtsamat ja ei kasuta enamikku funktsioone niikuinii, tasub ehk vaadata mõnda alternatiivi.

Google Analyticsil on palju eeliseid ja puudusi:


 • Laialdane heakskiitmine

Google Analytics on üks tuntumaid ja enimkasutatavaid analüüsivahendeid. Paljud ettevõtted on sellega juba tuttavad ja omavad kogemusi selle kasutamisel.

 • Lai valik funktsioone

Google Analytics pakub laia valikut funktsioone ja analüüsivõimalusi. Saate üksikasjaliku ülevaate oma veebisaidi külastajate käitumisest ja saate koostada põhjalikke aruandeid.

 • Reaalajas andmed

Google Analytics pakub reaalajas andmeid, mis võimaldavad teil jälgida külastajate käitumist reaalajas.

 • Integratsioon teiste Google'i vahenditega

Google Analytics on osa Google'i ökosüsteemist ja integreerub sujuvalt teiste Google'i tööriistadega, nagu Google Ads, Google Search Console ja Google Tag Manager. • Andmekaitseprobleemid

Google Analytics kogub ja salvestab Google'i serverites ulatuslikke andmeid veebisaidi külastajate käitumise kohta. See võib tekitada probleeme seoses andmekaitse ja privaatsusega.

 • Sõltuvus küpsistest

Google Analytics tugineb kasutajate käitumise jälgimiseks ja analüüsimiseks küpsistele. See võib tekitada probleeme, kui külastajad blokeerivad või kustutavad küpsiseid.

 • Piiratud andmekontroll

Google Analyticsi puhul on teil piiratud kontroll oma andmete üle, kuna need salvestatakse Google'i serverites. Teil ei ole otsest juurdepääsu töötlemata andmetele.

 • Keeruline konfigureerimine

Google Analyticsi seadistamine ja konfigureerimine nõuab tehnilisi teadmisi ja võib olla kogenematuile kasutajatele keeruline.

Kokkuvõte

Õige veebianalüütika tarkvara valimine sõltub teie individuaalsetest vajadustest. Kui andmekaitse, juurdepääs töötlemata andmetele ja lai valik funktsioone on teie prioriteedid ning te olete valmis investeerima aega tööriista seadistamisse ja õppimisse, siis võib Matomo olla teie jaoks õige valik.

Otsus Google Analyticsi alternatiivi kohta ei peaks põhinema ainult praegustel nõudmistel, vaid võtma arvesse ka tulevasi vajadusi. Oluline on valida tööriist, mis suudab areneda koos teie ettevõttega.

Arvestades Google Analyticsi kasvavaid privaatsusprobleeme ja keerukust, tasub kaaluda üleminekut alternatiivile, nagu Matomo . See pakub tugevaid funktsioone, tugevat kogukonda ja privaatsussõbralikke tavasid, mis muudavad selle väärtuslikuks täienduseks igale online-ärile. Lisaks on see tasuta ja avatud lähtekoodiga, mis tähendab, et teil on täielik kontroll oma andmete üle ja te saate tarkvara kohandada vastavalt oma vajadustele.