Please enter a search term:

 • Interneti-teabeteenused

  Maksimeerige oma veebirakenduste jõudlust Microsoft IISiga

  Täiendav teave

Interneti infoteenused (IIS)

Microsoft Internet Information Server (IIS) on Microsofti veebiserver, mis töötab Windowsi operatsioonisüsteemides. See on Microsofti serverite tooteperekonna oluline komponent ja seda kasutavad igas suuruses ettevõtted veebirakenduste ja -teenuste majutamiseks.

IIS on võimas serveritarkvara, mis pakub mitmesuguseid funktsioone veebirakenduste turvaliseks ja usaldusväärseks käitamiseks. Tarkvara on skaleeritav ja seda saab kasutada erinevatel riist- ja tarkvaraplatvormidel, et rahuldada igas suuruses ettevõtete vajadusi. IIS suudab käsitleda paljusid veebisaitide ja veebirakenduste päringuid, võttes vastu ja vastates HTTP-ühendusi ja muid päringuid TCP/IP- ja HTTPS-internetiprotokollide kaudu.

IIS on oluline osa Microsofti serveritoodete valikust ja seda kasutavad paljud ettevõtted kogu maailmas. See tehnoloogia pakub töökindlat ja skaleeritavat platvormi veebirakenduste ja -teenuste kasutuselevõtuks. IISi põhijooned hõlmavad HTTP-, HTTPS-, FTP-, SMTP-, NNTP- ja Telnet-protokollide tuge ning võimalust majutada PHP- ja ASP.NET-veebirakendusi.

IISi teine eelis on võimalus automatiseerida serveri haldamist Microsofti vahenditega, nagu Internet Information Services Manager (IIS Manager). Need tööriistad võimaldavad administraatoritel hallata ja konfigureerida IISi servereid graafilise kasutajaliidese abil, et parandada veebirakenduste ja -teenuste jõudlust ja turvalisust.

Lisaks pakub IIS mitmesuguseid turvaelemente veebirakenduste ja -teenuste kaitsmiseks. Nende hulka kuuluvad sellised funktsioonid nagu SSL- ja TLS-krüpteerimine, kasutajate autentimine ja autoriseerimine, juurdepääsu kontrollnimekirjad ja IP-aadresside piirangud. Need funktsioonid aitavad organisatsioonidel suurendada oma veebirakenduste ja -teenuste turvalisust ning ennetada rünnakuid. IIS toetab ka Microsofti ja kolmandate osapoolte vahendite ja tehnoloogiate integreerimist. Nende vahendite hulka kuuluvad Visual Studio, SQL Server ja SharePoint. See integratsioon võimaldab ettevõtetel ühendada oma veebirakendused ja -teenused teiste Microsofti toodetega, et luua terviklahendusi.

IISi teine oluline omadus on selle võime parandada veebirakenduste ja -teenuste skaleeritavust ja jõudlust. Tehnoloogiat saab kasutada ühes serveris või serverite rühmas, et rahuldada suure liiklusega veebisaitide vajadusi. IIS toetab ka koormuse tasakaalustamise tehnoloogiate kasutamist, et jaotada liiklus mitme serveri vahel optimaalse jõudluse ja kättesaadavuse tagamiseks.


 • Veebirakenduste majutus: IIS-i saab kasutada mitmesuguste veebirakenduste ja -teenuste, sealhulgas ASP.NET- ja PHP-rakenduste majutamiseks.
 • Veebisaitide hostimine: IIS-i saab kasutada ka veebisaitide, sealhulgas staatilise ja dünaamilise sisu majutamiseks.
 • Rakenduste haldamine: IIS pakub mitmesuguseid funktsioone veebirakenduste haldamiseks, sealhulgas võimalust luua ja hallata rakendus- ja konfiguratsioonipooli.
 • Turvalisuse funktsioonid: IIS pakub mitmesuguseid turvafunktsioone, sealhulgas SSL- ja TLS-krüpteerimist, kasutajate autentimist ja autoriseerimist, juurdepääsu kontrollnimekirju ja IP-aadresside piiranguid.
 • Microsofti vahendite ja tehnoloogiate integreerimine: IIS-i saab integreerida teiste Microsofti vahenditega, nagu Visual Studio, SQL Server ja SharePoint, et luua terviklahendusi.
 • Skaleeritavus: IIS-i saab kasutada ühes serveris või serverite rühmas, et rahuldada suure liiklusega veebisaitide vajadusi.
 • Koormuse tasakaalustamine: IIS toetab koormuse tasakaalustamise tehnoloogiaid, et jaotada liiklus mitme serveri vahel optimaalse jõudluse ja kättesaadavuse tagamiseks.

IIS on oluline tehnoloogia ettevõtete jaoks, kes kasutavad veebirakendusi ja -teenuseid. See pakub mitmesuguseid funktsioone ja kasutuselevõtuvõimalusi, mis võimaldavad ettevõtetel oma veebirakendusi turvaliselt ja usaldusväärselt kasutada. Tänu Microsofti vahendite ja tehnoloogiate integreerimisele saab IISi sujuvalt integreerida olemasolevatesse IT-infrastruktuuridesse ja pakkuda töökindlat platvormi veebirakenduste ja -teenuste pakkumiseks.

üldiselt pakub IIS ettevõtetele töökindlat ja skaleeritavat platvormi veebirakenduste ja -teenuste pakkumiseks. See tehnoloogia on Microsofti serverite tooteperekonna oluline osa ja seda kasutavad paljud ettevõtted kogu maailmas.